ניתוחים ארתרוסקופיים

27

ד”ר בוצר נמצא בישראל מיולי 2013, ומטפל בפציעות של מפרק הירך, הברך והכתף באנשים בכל הגילאים. מרבית הניתותים שד”ר בוצר מבצע מבוצעים בשיטה ארתרוסקופית, דרך מספר פתחים קטנים בעור. טכנית למנתח הניתוח הארתרוסקופי מורכב יותר, לעומת זאת ההחלמה מניתוחים האלו קלה יותר מאשר החלמה מניתוחים פתוחים.

ארתרוסקופיה של הירך הוא ניתוח חדש יחסית לאלו של מפרק הברך והכתף, וקשה יותר לביצוע עקב עומקו של המפרק בגוף יחסית לברך ולכתף. הניתוח החל לצבור תאוצה החל מתחילת שנות האלפיים, לאחר הגדרת התפס הפמורו-אצטבולרי וקרעים בלברום האצטבולרי כגורמים לכאבים. מכיוון והתחום עצמו חדש, יש להכיר ולהבין את הפתולוגיות השונות על מנת לטיפל במפרק כיאות. ד”ר בוצר הוא אחד הבודדים בארצנו שמבצע אתרוסקופיות של ירך באופן שוטף, מספר מקרים בכל שבוע.

ארתרוסקופיה של הברך הוא הניתוח הארתרוסקופי השכיח והוותיק ביותר החל משנות השבעים של המאה הקודמת. שתי הפעולות הנפוצות ביותר הן מניסקטומיה ושחזור רצועה צולבת קדמית. מניסקטומיה ארתרוסקופית היא הוצאת חלק ממניסקוס קרוע בברך שגורם לכאבים – הפעולה פשוטה מאוד, ובמרבית המקרים ההחלמה מהירה וקלה. שחזור רצועה צולבת קדמית הוא ניתוח מורכב יותר שבו משתמשים בשתל גיד לצורך החזרת היציבות לברך לא יציבה, ההחלמה ארוכה יותר, ולרוב נמשכת מספר חודשים טרם חזרה לספורט.

ארתרוסקופיה של הכתף החלה לצבור תאוצה בשנות ה90 של המאה הקודמת, הטיפול העיקרי הוא בקרע של גידי השרוול המסובב ובחסר יציבות של הכתף. קרעים של השרוול המסובב נפוצים בעשור החמישי ומעלה לחיים יכולים לגרום לכאבים עזים בכתף וירידה בכח . חסר יציבות לרוב נגרם עקב פריקות כתף, בניתוח משחזרים את היציבות על ידי תיקון הלברום הקרוע. מחקרים רבים הראו שבשני המקרים התיקון הארתרוסקופי נמצא כשווה בתוצאות לטיפול הפתוח אך עם החלמה קלה יותר. עם זאת, בחלק גדול מהמקרים לאחר הניתוח יש צורך בקיבוע של היד למשך מספר שבועות

קראו גם על
הוראות למנותחים לאחר ארתרוסקופיה של הכתף
Share.

About Author

ד

ד"ר איתמר בוצר הוא אורטופד בכיר בבית החולים רמב"ם, בוגר התמחות באורטופדיה בתל השומר ותת התמחות של כארבע שנים בארצות הברית באורטופדיית ספורט. ד"ר בוצר מטפל בפציעות של מפרק הירך הברך והכתף ומתמחה בטיפול בניתוחים ארתרוסקופיים. אמנם ניתוח הוא תמיד האופציה האחרונה, אבל אם כבר צריך לשקול ניתוח, האופציה הארתרוסקופית בעלת יתרונות רבים.

27 תגובות

 1. וגם אותי הוא ניתח. קודם לכל אדם מקסים,רופא ענק שמדבר בגובה העיניים ממש מקצוען אמיתי. (לא יודעת אם צריך אותנו להמלצות?!) אבל הכי כייף להחמיא לו.

 2. לפני הכל- בן אדם! ואחד מיוחד במינו! כייף שיש רופאים כמוך! מקצועי! אנושי! אכפתי! אין לי מילים! תודה על הכל ד”ר 🙂

 3. מקצועיות ואמפתיה בלתי רגילה! מבין את מצוקתו של החולה.
  מחבר את החולה לפעולות שמבצע
  ואחד הדברים היותר חשובים במיוחד ברפואה הפרטית ד״ר בוצר לא מחפש לתת מענה רק לבעלי יכולת כלכלית גבוהה

  • הי מיכל,
   אפשר לקבוע תור לקליניקה ברמת אביב בטלפון 03-5505021 או במדיקס בהדר יוסף בטלפון 03-6482333.
   אני עובד עם הראל, כלל והפניקס כמנתח בהסדר. דרך קופות חולים – “מאוחדת” היא הקופה היחידה שאפשר להגיע אלי באופן ישיר.
   עם שאר הקופות , והכללית בינהן, אפשר לקבל החזר על ביקור אצל רופא מומחה שאינו בהסדר.

  • הי
   אני עובד עם הראל, כלל והפניקס כמנתח בהסדר. שאר הביטוחים גם משתתפים בעלות הביקור. דרך קופות חולים – “מאוחדת” היא הקופה היחידה שאפשר להגיע אלי דרכה באופן ישיר.
   עם שאר הקופות , לאומית בינהן, אפשר לקבל החזר על ביקור אצל רופא מומחה שאינו בהסדר. צריך לוודא קודם לכן בסניף.
   אפשר לקבוע תור לקליניקה ברמת אביב בטלפון 03-5505021 או במדיקס בהדר יוסף בטלפון 03-6482333.

 4. חדידה סיגל on

  הבן שלי כדורגלן ועבר 2 פריקות כתף בהן קרע את הלברום ת האם הטיפול מחליף ניתוח יעיל גם במקרה כזה?

  • ד

   במקרים בהם יש בעיה מכאנית משמעותית כגון חסר יציבות ופריקות של הכתף הטיפול שנדרש הוא טיפול בבעיה המכאנית, הווה אומר פיזיותרפיה או ניתוח. סביר להניח שזריקות לא יועילו.

השאר תגובה

צור קשר

שליחת הודעה למרפאה

השארת הודעה
Sending